Nacionalni mesec skupnega branja – NMSB 2023 je potekal med 8. septembrom (mednarodni dan pismenosti) in 7. oktobrom (do Tedna otroka). Bralnega izziva so se lotili tudi učenci in učitelji OŠ Litija. Najuspešnejši so za prebrano prejeli simbolično nagrado. Čeprav so izziv opravili, si želimo, da knjiga ostane njihov dober prijatelj. Zakaj knjiga?

Ob knjigi otrok razvija in bogati govor, preko govora pa tudi mišljenje in inteligenco; pozneje bo manj težav z opismenjevanjem.

Ob knjigi, posebno ob pravljicah, otrok razvija domišljijo, to pa ga spodbudi k različnim oblikam ustvarjalnosti.

Knjiga je vir informacij z različnih področij: otrok jo bo uporabljal v celotno vzgojno-izobraževalnem procesu in kot enega virov informacij v življenju sploh.

Berimo skupaj, bodimo zgled!

Hvala mentoricam matične šole, PŠ Sava, PŠ Polšnik in podružnice s prilagojenim programom, hvala tudi vsem staršem, ki so brali z nami.

Koordinatorica projekta: Anita Eltrin