TEKMOVANJE IZ ZNANJA GEOGRAFIJE

Zavod RS za šolstvo v šolskem letu 2024/25 razpisuje selekcijsko tekmovanje s področja geografije na temo NARAVNE SILE, KI SPREMINJAJO DRUŽBO.

Cilji tekmovanja so širjenje in poglabljanje že osvojenih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju geografije za osnovne šole, popularizacija geografije, odkrivanje in spodbujanje za geografijo nadarjenih učencev in dijakov in motiviranje za nadaljnje poglabljanje znanja s področja geografije.

Tekmovanje je sestavljeno iz obveznega pisnega dela na šolski ravni in obveznega pisnega ter terenskega dela na državni ravni. Šolska raven je sestavljena iz dveh sklopov: obča regionalna geografija in vsebine iz virov in literature. Na državni ravni je dodan še sklop iz terenskega dela.

Tekmovanja se lahko udeležijo vsi učenci od 6. do 9. razreda osnovne šole in sicer v dveh tekmovalnih skupinah: Osnovna šola A (8. in 9. razred) in Osnovna šola B (6. in 7. razred).

Datumi tekmovanj:

• šolska raven: torek, 12. 11. 2024, ob 13. uri,
  • državna raven: sobota, 5. 4. 2025, ob 9. uri.

Priprava na tekmovanje bo potekala v okviru dodatnega pouka po dogovoru.

Seznam virov in literature je dostopen na povezavi:

Mentor: Blaž Jerman