Cici Vesela šola je stalna vzgojno-izobraževalna rubrika revij Ciciban in Cicido, ki omogoča pogovor o različnih temah, s katerimi se srečujejo otroci v svojem življenju. Obenem je Cici Vesela šola vseslovenski preizkus znanja, ki ne spodbuja tekmovalnosti, temveč raziskovanje in sodelovanje.

Cici Vesela šola vsak mesec obravnava zanimivo, premišljeno izbrano temo. Predstavlja različna področja: kulturno in estetsko vzgojo, socialno učenje, šport, družboslovje, naravoslovje in tehniko. Vključene so zanimivosti iz športa, kulture, tehnike, umetnosti in znanosti. Otroke spodbuja, da sam postavlja vprašanja in išče odgovore v različnih virih. Teme bomo skupaj z učenci obravnavali pri rednem in dodatnem pouku.

Sodelovanje na tekmovanju: Tekmovanje je namenjeno učencem od 1. do 3. razreda.

CICIVESELOŠOLSKI DAN = dan, ko otroci preizkusijo svoje znanje in iznajdljivost z zabavnimi ciciveselošolskimi vprašalniki. Potekal bo v petek, 16. maja 2025.