Ker sladkorna bolezen sodi med tiste kronične bolezni, ki predstavljajo velik zdravstveni problem, je zgodnje ozaveščanje o znakih in posledicah te bolezni zelo pomembno tudi že pri osnovnošolcih. Cilj tekmovanja je preprečevati nastanek sladkorne bolezni tipa 2 z  uravnoteženo in zdravo prehrano, spodbuditi telesno aktivnost ter preprečiti zaplete, ki so lahko posledica sladkorne bolezni.

Sodelovanje na tekmovanju
Tekmovanje je namenjeno učencem od 6. do 9. razreda in poteka na dveh ravneh (šolsko in državno tekmovanje). Priprave bodo potekale intenzivno v septembru in oktobru. Priprave se bodo izvajale po dogovoru z mentorico.

Šolsko tekmovanje bo potekalo v petek, 11. oktobra 2024, medtem ko bo državno tekmovanje potekalo v petek, 22. novembra 2024.

Mentorica: Tanja Peulić