Osrednja prireditev šole je bila 30. maja. Letos z dopolnjenim naslovom V znanju je moč … že 30 let, saj smo obeležili okroglo obletnico samostojne Osnovne šole Litija. Rdeča nit prireditve je bila vizija, tako so skozi nastope predstavili sodelovanje, povezanost, prijateljstvo, nenasilje, prihodnost šole, pa tudi most med preteklostjo in sedanjostjo.  Z  roko v  roki so nastopili učenci in učitelji, igralci in plesalci, recitatorji in pevci, športniki in pevski zbori, podružnične šole in matična šola, nazadnje pa še najboljši v znanju, kulturi, športu in mednarodnem sodelovanju. Refren zadnje pesmi  Zdaj prijatelj, moj, zapoj z menoj, nasmej se, da to življenje lepše bo, predaj skrbi, zaupaj si, verjemi, življenje čaka, da ga zaživiš oooooo pa si bomo prepevali še dolgo dolgo.

Obiskovalci so bili navdušeni, več pa naj povedo slike in posnetek.

Prireditev si lahko ogledate tukaj.