Spoštovani starši,

za nami so trije tedni poučevanja in učenja na daljavo, oz. na domu. Vsi se te nove situacije privajamo in se učimo delati na novo. Nekateri imamo malo večje težave, drugi malo manjše. Vsakemu izmed vas se v imenu vseh učiteljev in drugih strokovnih delavcev iskreno zahvaljujemo za sodelovanje in pomoč. Brez vašega truda, razumevanja, pomoči, potrpljenja… ne bi šlo in ne bo šlo. Radi bi poudarili, da se vsi učitelji zavedamo, da se je naša vloga (učitelja) korenito spremenila. Tudi vsi mi močno pogrešamo vsakdanji vrvež in družbo vaših dragocenih otrok – naših učencev. Pogrešamo vsakodnevne izzive in dnevno rutino. Srečujemo se s stvarmi, ki si jih nikoli nismo predstavljali, ne želeli. Radi bi ostali povezani z vami in vašimi otroci. Vsakdo od nas je poskušal poiskati nek stik z vami. Zdi se, da je z vsakim dnem naša komunikacija boljša, vsaj upamo, da je tako. Prosimo vas, da se na razrednike, ali učitelje vaših otrok obrnete takoj, ko kaj ne bo šlo, ko vas bo kaj zaskrbelo, ali boste potrebovali kakršnokoli pomoč. Žal se v teh spremenjenih okoliščinah z vami ne moremo osebno srečevati ali pogovoriti na štiri oči. Vendar poglejte, tudi za to bo prišel čas. Samo pomislite, kako lepo in veselo bo, ko se bomo spet videli, objeli… Zgodovina in modrost nas učita, da vse mine in tako bo minil tudi ta čas karantene in osame. Naše učilnice se bodo spet napolnile. Ulice, kavarne, tržnice… pa bodo spet vesel prostor srečevanj in druženj. Morda je zdaj čas, da pogledamo malo vase, se povežemo v družinskem krogu in se posvetimo stvarem, ki jih imamo radi pa nam je zanje vedno zmanjkovalo časa. Zdaj ni čas za paniko in strah, temveč za odgovornost in previdnost. Pomembno je, da poskrbimo za zdravje in čistočo (večkratno umivanje rok in redno pitje vode), še bolj pa je pomembno, da poskrbimo za dobre odnose v družini in v krogu tistih, ki živijo z nami. Pomagajte svojim otrokom, da pokličejo svoje sošolce in prijatelje, dedke in babice, sosede, znance… Kot pravijo strokovnjaki, osamiti je potrebno viruse in ne naših odnosov. Upoštevati moramo navodila zdravnikov in se držati ukrepov, ki preprečujejo okužbe nas in drugih. Imamo pa veliko možnosti, da ostanemo z našimi bližnjimi povezani. Pri delu za šolo doma predlagamo dnevno rutino. Odmerite si čas za učenje in naloge. Tudi v šoli imamo zato urnik. Ne bi bilo prav, da bi vam in vašim otrokom delo za šolo vzelo ves čas od jutra do večera. Če je težav in ovir za učenje preveč, kontaktirajte razrednike svojih otrok in se pogovorite z njimi. Delo in naloge, ki jih odmerjamo in pošiljamo v različnih oblikah za učence – vaše otroke, naj bi učenci sami (in tudi z vašo pomočjo, kadar je to potrebno) rešili v približno takšnem času, kot to običajno naredimo v šoli. Naj poudarimo, da se vsi učitelji naše šole zelo trudimo in poskušamo biti nadvse ustvarjalni, da bi pripravili primerno učno okolje in dejavnosti tudi v teh čudno-težkih okoliščinah.

Ob koncu naj se vam še enkrat zahvalimo, zaželimo čim bolj mirne dni, vesel praznični čas, ki prihaja, predvsem pa OSTANITE ZDRAVI. Vse dobro.

Vodstvo OŠ Litija