V ponedeljek, 27. 5. 2024, so se učenci OŠ Litija udeležili področnega prvenstva v atletiki, ki ga  je organizirala OŠ NHR Hrastnik. Atletskega mitinga na prenovljenem stadionu se je udeležilo okrog 300 tekmovalcev iz devetih osnovnih šol iz regije. Osnovno šolo Litija je zastopalo 27 tekmovalcev, ki so na šoli izstopali po svojih atletskih rezultatih. Na tekmovanju so se vsi atleti maksimalno potrudili in tekmovali po svojih najboljših močeh ter dosegli šest prvih, pet drugih in pet tretjih mest. Zmagali so: Patricija Podrenk v teku na1000 m, Rebeka Hrovat v metu krogle, Špela Lokar v skoku v višino, Tian Cizerle v metu krogle, Vili Zakrajšek v teku na 600 m in Markus Auflič v teku na 300 m. Drugo mesto so dosegli: Nik Podrenk v teku na 600 m, Karmen Zagorc v metu vortexa, Ana Vita Bregar v teku na 60 m, Isa Gregorin v skoku v daljino in štafeta deklet 4×100 m v kateri so tekle Alja Kos, Ela Penik, Ana Vita Bregar in Karmen Zagorc. Tretje mesto so dosegli: Zarja Žagar v skoku v višino, Tinkara Vozelj v metu vortexa, Alja Kos in Blaž Jerič v teku na 60 m ter štafeta fantov 4×100 m v kateri so tekli Tai Velić, Markus Auflič, Vili Zakrajšek in Blaž Jerič. Predvidevamo, da se bo nekaj učencev s svojimi odličnimi rezultati uvrstilo na državno tekmovanje. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za dosežene rezultate.