Kako nastane časopis? Kdo vse je zaslužen, da ga zjutraj ob šestih dobimo v nabiralnik? Ali lahko rečemo, da novinarji delajo “24/7”? Te odgovore (in še mnoge druge) so učenci dobili v časopisni hiši Dnevnik.

V torek, 14. 5. 2024, so se učenci šolskega novinarstva v družbi gospe Milene Muzga (upokojenke Dnevnika) odpravili z vlakom v Ljubljano. Obiskali so časopisno hišo Dnevnik na Kopitarjevi ulici 2.

Učence je sprejel gospod Darijan Košir, urednik Dnevnika. Pokazal jim je redakcijo in razložil, kako nastaja časopis. Mladi novinarji so iz prve roke spoznali verigo poklicev, ki so zaslužni, da časopis v tiskani obliki pride v naše domove. Imeli so celo privilegij oblikovati stran v časopisu z novico o sebi.

Hvala gospe Mileni, da je že teden pred odhodom obiskala uro šolskega novinarstva, predstavila edicijo Dnevnika in Nedeljskega in nam prinesla gradivo za raziskovanje.

Največ se naučimo iz tistega, kar doživimo!

Mentorica: Anita Eltrin