V četrtek, 14.4.2022, je OŠ Litija skupaj s Podružnico s prilagojenim programom in v sodelovanju s Predilnico Litija prvič izvedla enodnevno »otvoritveno« likovno kolonijo z naslovom Nitke. Organizacijo le te in vodenje so prevzeli učitelji OŠ Litija, Marija Bregar Hostnik, Matjaž Bizilj in Barbara Klanšek.

Namen kolonije je bila povezava šole s krajem in ustvarjanje z naravnimi materiali tekstilne industrije Litija.

Enodnevne likovne kolonije se je udeležilo 28 učencev iz 13 šol sosednjih občin.

Sodelujoči učenci ob pomoči svojih mentorjev, so izdelali dekorativne izdelke iz naravnega materiala, niti, na temo Pletemo, pletemo niti.

Likovna kolonija je bila namenjena vsem učencem in učenkam, ki imajo željo po likovno-ustvarjalnem izražanju. Omogočila je možnost sproščenega osebnega izražanja in ustvarjanja na likovni način z uporabo različnih naravnih materialov. Vsi sodelujoči v likovni koloniji so v jedilnici OŠ Litija pripravili čudovito razstavo ustvarjenih izdelkov. Razstavo si boste ob koncu šolskega leta lahko ogledali tudi v prostorih Predilnice Litija.

Barbara Klanšek

Slika 58 of 58