V petek, 21.10.2022, je bil v 3. razredu zelo zanimiv dan.

Učence 3. a razreda so obiskale učiteljice Milica Bučar, Nataša Zupan Cvetežar in Katarina Kos. Izvedle so delavnico CAP – Program za preventivo zlorabe v 3. razredu.

Učencem so preko igre predstavile, kako lahko prepoznajo in ravnajo v nevarnih situacijah (vrstniško nasilje, zloraba s strani neznane osebe, zloraba s strani poznanega odraslega). Poudarek programa je na spodbujanju otrokove samozavesti, pomoči vrstnikov in tega, da o zlorabi pove nekomu, ki mu zaupa. Učenci so spoznali pravice biti varen, močan in svoboden.

CAP delavnico bodo učiteljice v 3.b razredu izvedle v petek, 28.10.2022.

Po malici je učence 3.a in 3.b  razreda obiskala medicinska sestra ZD Litija z namenom izboljšanja ustnega zdravja otrok. Učenci so s pomočjo modela ponovili, kako pravilno ščetkati zobe. Izvedena je bila tudi kontrola čistosti zob. Učenci so obljubili, da se bodo trudili pravilno in redno umivati zobe.