Skoči na glavno vsebino

V organizaciji OŠ Šmartno je v torek, 3. 5. 2022, potekalo polfinale državnega  tekmovanja v rokometu za dekleta. Na tekmovanju so sodelovale OŠ Nazarje, OŠ Šmartno pri Litiji in OŠ Litija. Polfinalni turnir se je začel s tekmo med Litijo in Šmartnim. Učenke OŠ Litija so na tekmovanju nastopile v okrnjeni zasedbi vendar so nasprotnice presenetile s hitro in učinkovito igro ter vodile v prvem polčasu že za pet golov, a so se domačinke zbrale in v drugem polčasu obrnile tekmo v svojo korist. Zmagale so z rezultatom 22:18. Tudi drugo tekmo so Šmarčanke zanesljivo zmagale in osvojile prvo mesto. OŠ Litija in OŠ Nazarje pa sta se na tretji tekmi pomerili za drugo mesto. Tekma se je končala z rezultatom 25:24 za Litijo. Rokometašice OŠ Litija so v polfinalu državnega tekmovanja osvojile drugo mesto, kar pomeni uvrstitev od 4. – 6. mesta v državi.

Za OŠ Litija so igrale: Tjaša Burja, Nataša Branković, Liana Vuković, Lana Ana Novaković, Ela Penik, Rebeka Hrovat in Maja Zenković.